1. فراهم سازی الگوهای روش تدریس ، فنون کلاس داری ، طراحی و برنامه ریزی درسی ، آموزشی و پرورشی ، ارتقاء فرآیند یاددهی ، روش های تهیه طرح درس و ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی شغلی به معاون  اموزگاران و معلمین کم سابقه و نیازمند راهنمایی و کمک .

2. برنامه ریزی جهت استفاده از امکانات مدارس تحت پوشش ( مانند لوازم سمعی و بصری ، رایانه ، کارگاه و آزمایشگاه و ... ) به صورت یکپارچه به منظور استفاده بهینه از امکانات .

3. انجام و تکمیل فرم های ارزشیابی کارکنان در پایان هر دوره .

4. تعامل ، پاسخ گویی به مراجعات و سوالات مراجعین و والدین دانش آموزان در خصوص مسائل آموزشی ، پرورشی ، مشاوره ای و اداری آنان .

5. ارائه گزارش دوره ای و لازم به واحد ها و مسئولین آموزش و پرورش منطقه.

6. تهیه دفاتر و اسناد هزینه مالی مجتمع و مدارس تحت پوشش مطابق قوانین و مقررات مربوط.

7. ارائه گزارش به مسئولین ذی ربط در خصوص مسائل امنیتی ، تعمیرات ، توسعه و ... که لازم است جهت جلوگیری از خطرات احتمالی و یا توسعه امر آموزش و پرورش صورت پذیرد .

8. ثبت اطلاعات آماری مورد نیاز در قالب فرم های مربوط در سامانه بکفای تحت وب .  

9. همکاری و تعامل با مدیر و سایر معاونین مجتمع آموزشی و پرورشی مربوط در فراهم سازی زمینه لازم جهت تحقق بخشیدن به اهداف و مصوبات دوره یا دوره های تحصیلی با همکاری و مشارکت کارکنان ، دانش اموزان و اولیای انها و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های داخل و خارج از مجتمع .

10. ایجاد محیطی آموزنده و پرورش دهنده برای شکوفا شدن استعداد های مختلف دانش آموزان مدارس مجتمع متناسب با تفاوت های فردی آنها .

11. تهیه و اجرای برنامه های سالانه آموزشی مدارس مجتمع با رعایت ضوابط از طریق مشارکت اولیاء ، کارکنان و دانش آموزان  .

12.نظارت بر امور تهیه و تنظیم برنامه های هفتگی مدارس مجتمع بر اساس جدول مواد درسی برنامه مصوب و مطابق با دوره یا دوره های تحصیلی مربوط و سازماندهی نیروی انسانی بر اساس ضوابط و متناسب با برنامه ها .

13. همکاری در مراقبت بر نحوه رفتار و کردار و حضور و غیاب دانش آموزان براساس آیین نامه انضباطی مصوب  .

14. ایجاد هماهنگی بین عوامل انسانی مدارس مجتمع در اجرای صحیح وبه موقع برنامه ها و فعالیت های آموزشی براساس ضوابط و مقررات  .

15. نظارت بر حسن انجام فعالیت ها و وظایف کارکنان مدارس مجتمع و ارزشیابی مستمر از عملکرد آنها بر اساس ضوابط ، همچنین شناسایی کارکنان کوشا ، ساعی ، فعال و شایسته با همکاری سایر کارکنان و معرفی به مدیر مجتمع به منظور تقدیر و تشویق آنها.

16. همکاری در تهیه ، تنظیم و اجرای برنامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و امتحانات و استخراج نتایج آن و اطلاع رسانی به موقع به اولیاء و دانش آموزان و مدیر مجتمع .

17. همکاری در تجزیه و تحلیل نتایج ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ، تربیتی و انضباطی و نیز حضور و غیاب دانش آموزان با همکاری سایر کارکنان و معلمان و اطلاع رسانی به موقع به اولیا ء و دانش آموزان .

18. همکاری در مراقبت و رسیدگی به حضور و غیاب کارکنان اداری و آموزشی مدارس مجتمع و اتخاذ تدابیر لازم برای انجام وظایف آنها در غیاب ایشان با همکاری سایر کارکنان .

19. ایجاد تعامل با سایر کارکنان مدارس مجتمع و مراقبت بر اجرای صحیح وظایف آنان .

20. حضور فعال در مدرسه قبل از آغاز به کار روزانه و مادامی که برنامه ها و فعالیت های آموزشی و پرورشی در جریان است و خارج شدن از آن پس از خروج تمامی دانش آموزان از مدرسه مطابق با ضوابط .

21. همکاری در برنامه ریزی جهت تشکیل جلسات مرتبط ( گروههای آموزشی و شورای مدرسه ، انجمن اولیاء و مربیان ، شورای معلمان و شورای دانش اموزی و ...) و زمینه سازی برای حضور فعال اعضاء و نیز نگهداری سوابق و صورتجلسات مربوط.

22. همکاری با مدیر مجتمع در آماده سازی فضا و تجهیزات قبل از آغاز سال تحصیلی و همچنین برنامه ریزی و نظارت بر تجهیز و توسعه مدارس مجتمع و حفظ و نگهداری اموال ، فضاها و تجهیزات آموزشی و پرورشی .

23. همکاری در برنامه ریزی ، ثبت نام و سازماندهی دانش آموزان مجتمع آموزشی و پرورشی مطابق ضوابط و مقررات مربوط .

24.  اجرای بخشنامه ها ، دستورالعمل ها  ، آیین نامه ها ، شیوه نامه ها ، و ... ارجاعی از سوی مدیر مجتمع آموزشی و پرورشی در چارچوب وظایف محوله .

25. همکاری با مدیر و معاونین مجتمع در استفاده بهینه از منابع مالی .

26. تهیه و تنظیم گزارش های لازم در خصوص فعالیت های مدارس مجتمع آموزشی و پرورشی با همکاری و مشارکت عوامل مربوط جهت ارائه به مدیر مجتمع .

27. بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در فعالیت های مدارس مجتمع .

28. انجام کلیه امور مربوط به کار با سامانه های الکترونیکی ( بکفای تحت وب ، دانش اموزی و ... ) .

29. انجام بازدیدهای دوره ای از مدارس تحت پوشش مجتمع و انجام وظایف مربوط و ارائه گزارش مکتوب به مدیر مجتمع .

30. انجام سایر امور ارجاعی مربوط در صورت لزوم


نویسنده: معاون اجرائی مجتمع | یکشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۱ - 23:3

آخرین مطالب

» چگونه یک معلم فعال ، پرانرژی و تاثیر گذار باشیم ؟ ( شنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۲ )
» مختصری در مورد معلمان جذاب و عوامل نداشتن جاذبه وخسته کننده بودن کلاس و معلم ( شنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۲ )
» عوامل مؤثر بر پيشرفت تحصيلي دانش آموزان ( شنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۲ )
» سال نو مبارك ( شنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۲ )
» فجر پيروزي ( شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۱ )
» پیروزی نهایی انقلاب اسلامی ( دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱ )
» گراميداشت ( دوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۱ )
» رحلت پيامبر اكرم(ص) ( سه شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۱ )
» آشنايى با امام رضا عليه السلام ( چهارشنبه بیستم دی ۱۳۹۱ )
» نحوه اجرای ارزشیابی پایه ششم ( دوشنبه هجدهم دی ۱۳۹۱ )
» حماسه نهم ديماه 1388 ( چهارشنبه ششم دی ۱۳۹۱ )
» روش تدريس رياضي پايه ششم ( یکشنبه سوم دی ۱۳۹۱ )
 
ADS

درباره ما